Статті

Дисфагія

Дисфагія – це розлад акту ковтання.  Сам акт ко...

детальніше

Нейропластичність

Незалежно від того, хотіли б Ви вивчити нову мову, відновити...

детальніше

Дизартрія

Дизартрія — порушення вимовної сторони мовлення, сприч...

детальніше

Що таке інсульт

Що таке інсульт   Інсульт – це раптове припинен...

детальніше

Реабілітація після інсульту

Реабілітація після інсульту   Жодні підходи до реабіл...

детальніше

Ерготерапія

Ерготерапія –це професія в сфері охорони здоров&rsqu...

детальніше

Фізична терапія

Фізична терапія (фізична реабілітація) надає послуги для окр...

детальніше

Афазія

Афазія Пацієнти з комунікативними труднощами мають бути огл...

детальніше

Логопедiя в нейрореабiлiтацii

Реабілітація – це важлива частина процесу відновлення ...

детальніше

Афазія

Пацієнти з комунікативними труднощами мають бути оглянуті фахівцем з мовленнєвих порушень/логопедом, щоб діагностувати проблеми спілкування, і пояснити пацієнту, його сім'ї та членам мультидисциплінарної команди їхню природу й наслідки. Бажаною є регулярна переоцінка і діагностика пацієнтів з афазією (негайна і до 4х місяців). Лікування пацієнтів слід розпочати якомога раніше, лікувальні сеанси слід проводити якомога частіше.

Афазія - це набутий змінний розлад мовлення, який характеризується втратою здатності говорити, писати і розуміти мовлення і письмо при збереженні інших когнітивних здібностей без змін, або супроводжуючись когнітивними змінами. Близько третини людей з інсультом мають афазію. Афазія значно впливає на всі аспекти життя людини, а також на її кар'єру, часто зачіпаючи настрій, самооцінку, благополуччя, відносини, зайнятість і можливості для відпочинку.

Малопомітні труднощі у спілкуванні можуть відбутися в наслідок пошкодження не домінантної півкулі.

Особлвості роботи логопеда з пацієнтами з афазією:

1. На ранніх стадіях інсульту (негайно й до 4-х місяців), пацієнти з проблемами спілкування, повинні бути оглянуті логопедом, щоб визначити, чи їм підходить більш інтенсивне лікування, маючи метою розвиток більш широкої участі у соціальній діяльності. Воно може включати в себе широкий спектр підходів, таких як використання помічника або добровольця, члена сім'ї або партнера по спілкуванню, керованих логопедом, комп'ютерними практичними програмами, та іншими функціональними методами.

2. Логопед повинен забезпечити навчання співробітників, сім’ї, осіб, які доглядають за пацієнтом, використовувати відповідні комунікаційні стратегії для оптимізації взаємодії пацієнта з сім’єю та іншими членами мультидисциплінарної команди.

3. Логопед повинен забезпечити навчання співробітників, сім’ї, осіб, які доглядають за пацієнтом, використовувати відповідні комунікаційні стратегії для оптимізації взаємодії пацієнта з сім’єю та іншими членами мультидисциплінарної команди.

4. Пацієнти після виписки з реабілітаційного стаціонару, які продовжують мати труднощі у спілкуванні, внаслідок афазії, повинні бути забезпечені інформацією про будь-які місцеві або національні групи для людей з довгостроковою афазією, і належати до цих груп по мірі необхідності.

Апраксія мовлення – конкретне та відносно ізольоване порушення здатності планувати і здійснювати численні усні рухові завдання, що лежать в основі успішного мовлення. Вона, як правило, асоціюється з пошкодженням лівої півкулі, і, отже, вимагає ретельного відділення від афазії, а також від дизартрії.

Досить часто апраксію мовлення плутають з сенсорною афазією (нерозуміння мовлення). Пацієнт з апраксією мовлення розуміє інструкцію, але йому важко її відтворити, внаслідок того, що виконання це ряд послідовних дій, програма дій, яка є втраченою.

Науково-практичничний центр "Технології нейрореабілітації" ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины
Створення сайтів