Статті

Реабілітація після інсульту

Реабілітація після інсульту   Жодні підходи до реабіл...

детальніше

Фізична терапія

Фізична терапія (фізична реабілітація) надає послуги для окр...

детальніше

Дизартрія

Дизартрія — порушення вимовної сторони мовлення, сприч...

детальніше

Дисфагія

Дисфагія – це розлад акту ковтання.  Сам акт ко...

детальніше

Ерготерапія

Ерготерапія –це професія в сфері охорони здоров&rsqu...

детальніше

Нейропластичність

Незалежно від того, хотіли б Ви вивчити нову мову, відновити...

детальніше

Логопедiя в нейрореабiлiтацii

Реабілітація – це важлива частина процесу відновлення ...

детальніше

Афазія

Афазія Пацієнти з комунікативними труднощами мають бути огл...

детальніше

Що таке інсульт

Що таке інсульт   Інсульт – це раптове припинен...

детальніше

Реабілітація після інсульту

 

Жодні підходи до реабілітації після багатьох захворювань не зазнавали таких кардинальних змін, як підходи до реабілітації після інсульту.
Ще в 60-ті медична спільнота була думки про шкідливість руху для людини з інсультом, тому навіть не проводили госпіталізацію таких пацієнтів, залишаючи їх на лікування за місцем проживання.
Але протягом останніх років в реабілітації після інсульту відбулась справжня революція поглядів. Згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України №602 від 03 серпня 2012 року  "Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при ішемічному інсульті" реабілітація після інсульту потребує мультидисциплінарної команди, а рання мобілізація повинна проводитись у перші 24-48 годин після розвитку захворювання.


Хто ж проводить реабілітацію після інсульту?
Відповідь: це мультидисциплінарна проблема, яка потребує залучення фахівців з багатьох спеціальностей, причому не лікарських, чого, на жаль, на сьогодні в Україні не спостерігається.
Основні представники мультидисципінарної команди, які займаються реабілітацією після інсульту:
лікар-фахівець з інсульту,
штат медичних сестер,
фізичний терапевт,
ерготерапевт,
психолог,
логопед.


Правильна організація якісної допомоги може бути значно більш важливою, ніж абсолютний час проведення терапії. При порівнянні спеціалізованої інсультної і звичайної реабілітаційної бригади, яка працює у звичайному відділенні, спеціалізована бригада досягає кращих результатів зі значно меншою кількістю годин терапії.
Мета-аналіз показав, що продовження реабілітації впродовж 1 року після інсульту знижує ризик функціональних погіршень і покращує активність у повсякденному житті. Втручання, що включають ерготерапію, фізичну реабілітацію та мультидисциплінарний підхід, можуть створити оптимальну модель даної служби.
Велика інтенсивність реабілітації, особливо час, витрачений на активність у повсякденному житті (ADL), пов'язана з кращими функціональними результатами.


Таким чином реабілітація після інсульту потребує не лише лікарського супроводу, але і парамедичного, тобто представників не лікарських професій, однак з вищою освітою.
В Україні робляться лише перші кроки до введення мультидисциплінарного підходу щодо реабілітації після інсульту в штатний розклад лікарень.

Науково-практичничний центр "Технології нейрореабілітації" ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины
Створення сайтів