Статті

Афазія

Афазія Пацієнти з комунікативними труднощами мають бути огл...

детальніше

Що таке інсульт

Що таке інсульт   Інсульт – це раптове припинен...

детальніше

Логопедiя в нейрореабiлiтацii

Реабілітація – це важлива частина процесу відновлення ...

детальніше

Фізична терапія

Фізична терапія (фізична реабілітація) надає послуги для окр...

детальніше

Реабілітація після інсульту

Реабілітація після інсульту   Жодні підходи до реабіл...

детальніше

Ерготерапія

Ерготерапія –це професія в сфері охорони здоров&rsqu...

детальніше

Нейропластичність

Незалежно від того, хотіли б Ви вивчити нову мову, відновити...

детальніше

Дисфагія

Дисфагія – це розлад акту ковтання.  Сам акт ко...

детальніше

Дизартрія

Дизартрія — порушення вимовної сторони мовлення, сприч...

детальніше

Ерготерапія –це професія в сфері охорони здоров’я, яка базується на знаннях, щосприяють зміцненню здоров'я та благополуччя у всіх аспектах повсякденного життя за допомогою цілеспрямованої діяльності.

Цілями ерготерапії є заохочення, розвиток, відновлення та підтримання здібностей необхідних для виконання повсякденної діяльності, щоб запобігти виникненню дисфункції. Ерготерапевтичні програми призначені для сприяння максимального використання функції для задоволення потреб людини у робочому та соціальному середовищі, особистісних та домашніх умовах. Основна особливість ерготерапії є активним залученням людини у терапевтичний процес. Ерготерапевти отримують знання з соціальних, психологічних, біологічних і медичних наук, професійних навичок та методів. Польові дослідження є невід'ємною частиною курсу навчання.

Де працюють ерготерапевти?

Ерготерапевти працюють людьми усіх вікових груп та в широкому діапазоні фізичної та психологічної сфер.

Місця роботи можуть включати лікарні, клініки, денний стаціонар та реабілітаційні центри, домашні програми, спеціальні школи, промислові та приватні підприємства.

Багато ерготерапевтів займаються приватною практикою, а також викладацькою та консультативною діяльністю.

Як працюють ерготерапевти?

Оцінювання

Процес ерготерапії базується на первинному та повторному оцінюванні. Ерготерапевт разом із пацієнтом/клієнтом, який потребує допомоги, зосереджують увагу на індивідуальних здібностях та особливостях оточуючого середовища, а також на проблемах пов’язаних з діяльністю особи у повсякденному житті.

Оцінювання включає застосування стандартних процедур, інтерв’ю та спостереження у різних умовах та консультації із людьми, які відіграють важливу роль у житті пацієнта/клієнта.

Планування

Результати оцінюванняє основою планування, яке включає коротко- та довгострокові цілі терапії. Планування повинневідповідати стадії розвитку людини, її звичкам, ролям, перевагам способу життя і оточуючого середовища.

Втручання

Втручання зосереджене на програмах, які орієнтовані на людину й навколишнє середовище. Вони призначені для полегшення виконання повсякденних завдань й адаптації умов, в яких людина працює, живе і спілкується. Наприклад, навчання новим методам та забезпечення обладнанням, які сприяють незалежності в особистій гігієні, зниженніархітектурних бар'єрів і наданніможливості для зменшення стресу.

Співпраця

Ерготерапевти визнають важливість командної роботи. Співпраця та координація з іншими фахівцями, сім’єю, опікунами та волонтерамивідіграють важливу роль в реалізації цілісного підходу.

Науково-практичничний центр "Технології нейрореабілітації" ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины
Створення сайтів