Статті

Нейропластичність

Незалежно від того, хотіли б Ви вивчити нову мову, відновити...

детальніше

Фізична терапія

Фізична терапія (фізична реабілітація) надає послуги для окр...

детальніше

Дисфагія

Дисфагія – це розлад акту ковтання.  Сам акт ко...

детальніше

Логопедiя в нейрореабiлiтацii

Реабілітація – це важлива частина процесу відновлення ...

детальніше

Що таке інсульт

Що таке інсульт   Інсульт – це раптове припинен...

детальніше

Афазія

Афазія Пацієнти з комунікативними труднощами мають бути огл...

детальніше

Ерготерапія

Ерготерапія –це професія в сфері охорони здоров&rsqu...

детальніше

Дизартрія

Дизартрія — порушення вимовної сторони мовлення, сприч...

детальніше

Реабілітація після інсульту

Реабілітація після інсульту   Жодні підходи до реабіл...

детальніше

Реабілітація після інсульту

 

Жодні підходи до реабілітації після багатьох захворювань не зазнавали таких кардинальних змін, як підходи до реабілітації після інсульту.
Ще в 60-ті медична спільнота була думки про шкідливість руху для людини з інсультом, тому навіть не проводили госпіталізацію таких пацієнтів, залишаючи їх на лікування за місцем проживання.
Але протягом останніх років в реабілітації після інсульту відбулась справжня революція поглядів. Згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України №602 від 03 серпня 2012 року  "Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при ішемічному інсульті" реабілітація після інсульту потребує мультидисциплінарної команди, а рання мобілізація повинна проводитись у перші 24-48 годин після розвитку захворювання.


Хто ж проводить реабілітацію після інсульту?
Відповідь: це мультидисциплінарна проблема, яка потребує залучення фахівців з багатьох спеціальностей, причому не лікарських, чого, на жаль, на сьогодні в Україні не спостерігається.
Основні представники мультидисципінарної команди, які займаються реабілітацією після інсульту:
лікар-фахівець з інсульту,
штат медичних сестер,
фізичний терапевт,
ерготерапевт,
психолог,
логопед.


Правильна організація якісної допомоги може бути значно більш важливою, ніж абсолютний час проведення терапії. При порівнянні спеціалізованої інсультної і звичайної реабілітаційної бригади, яка працює у звичайному відділенні, спеціалізована бригада досягає кращих результатів зі значно меншою кількістю годин терапії.
Мета-аналіз показав, що продовження реабілітації впродовж 1 року після інсульту знижує ризик функціональних погіршень і покращує активність у повсякденному житті. Втручання, що включають ерготерапію, фізичну реабілітацію та мультидисциплінарний підхід, можуть створити оптимальну модель даної служби.
Велика інтенсивність реабілітації, особливо час, витрачений на активність у повсякденному житті (ADL), пов'язана з кращими функціональними результатами.


Таким чином реабілітація після інсульту потребує не лише лікарського супроводу, але і парамедичного, тобто представників не лікарських професій, однак з вищою освітою.
В Україні робляться лише перші кроки до введення мультидисциплінарного підходу щодо реабілітації після інсульту в штатний розклад лікарень.

Науково-практичничний центр "Технології нейрореабілітації" ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины
Створення сайтів